Letohrad

Letohrad se svými 6 156 obyvateli a rozlohou 2 409 ha leží v nádherném údolí podhůří Orlických hor na řece Tichá Orlice. Městečko je obklopeno krásnou nezničenou přírodou, avšak pyšní se i bohatou historií, kterou dokládá mimo jiné i barokní kaple sv. Jana Nepomuckého na Kopečku, barokní zámek s parkem a kašnou, grottou a pavilónem, pomník Járy Cimrmana, dále barokní kostel sv. Václava s ojedinělou štukovou výzdobou z konce 17.stol. a dominantou náměstí je barokní Mariánský morový sloup.

LetohradLetohrad

S historií města se můžete seznámit v Městském muzeu, které mimo jiné vlastní i Napoleonovy originální saně Tradiční kulturní a společenské akce města Kopečková pouť spojená s multižánrovým Pouťfestem, Mezinárodní hudební festival a jeho doprovodné akce - Kaskády výtvarného umění a koncerty folkových a country kapel na Kopečku, letní strašidelné prohlídky zámku a parku a Muzeum řemesel jsou jen stručným výčtem zajímavých podniků.

Zimní i letní turistické a sportovní vyžití

Díky skvělé poloze města se zde také nabízí bohaté zimní i letní turistické a sportovní vyžití, ke kterému přispívá i nová cyklostezka s inline bruslařskou dráhou dlouhou 15 km spojující Letohrad a Ústí nad Orlicí, dále prostory pro oblíbený fotbal, hokejbal, tenis-tenisové kurty, stolní tenis- ping pong a tělocvična s posilovnou.

Velký prostor ve městě má populární biatlon, letohradské odchovance můžete vidět na mistrovství světa a Evropy i na olympijských hrách. Pokud jste vyznavači mokrého sportu, tak můžete navštívit venkovní koupaliště v Letohradě, nebo Pastvinskou přehradu vzdálenou od města Letohrad 10 km.

Ta byla vybudována v údolí Divoké Orlice pro výrobu elektrické energie a ochranu obyvatel před povodňovou vlnou, avšak nabízí i možnost koupání, vodního lyžování, potápění a rybaření s možností zapůjčení lodí, dále venkovní aquapark v Žamberku (7 km) s dětským brouzdalištěm, skluzavkou a třemi tobogány. Možnost zaplavat si za nepříznivého počasí skýtá krytý bazén v Ústí nad Orlicí vzdálený 12 km.

Lyžařský areály v okolí

Nejen zimním radovánkám je určen nový lyžařský areál na Kunčicích. Má tři vleky (4,5 km upravovaných sjezdových tratí), možnost nočního lyžování a dále velmi známý areál v Čenkovicích, který nabízí sedm sjezdovek, osm vleků, možnost nočního lyžování, desítky kilometrů perfektně upravených běžeckých tratí a hřebenovou cestu z Bukové hory na Suchý Vrch a dále na Vysoký kámen nad Mladkovem. Profesionálně zajištěné zázemí obou areálů nabízí návštěvníkům veškerý servis.

K cestování a návštěvám přilehlých obcí můžete použít vlakovou, či autobusovou přepravu, nádraží železnice i autobusová linka se nachází přímo naproti penzionu Forche.

Reklama